[35 g] Mineralny zmiękczacz do tkanin

Zmiękcza tkaninę, zwiększa chłonność tkaniny, ułatwia prasowanie, zmiękcza wodę podczas prania, wzmacnia zdolność piorącą proszku do prania, chroni pralkę przed osadzaniem się kamienia na grzałkach oraz przed korozją.


Sprawdź koszty dostawy


(+48) 22 751 51 68

Brakuje Ci 307,26 zł

1,25 zł

MINERALNY ZMIĘKCZACZ DO TKANIN 

 • zmiękcza tkaninę (całkowicie zastępuje płyn do płukania),
 • zwiększa chłonność tkaniny (włókna są czyste, bez śliskiej powłoki jaka osadza się na nich przy stosowaniu płynów do zmiękczania),
 • ułatwia prasowanie (włókna są miękkie, a tkanina gładsza),
 • zmiękcza wodę podczas prania (ogranicza osadzanie się wapnia i magnezu na tkaninie),
 • wzmacnia zdolność piorącą proszku do prania (buforuje zasadowość kąpieli piorącej, a tym samym zabezpiecza tkaninę przed powtórnym osadzaniem się brudu z kąpieli piorącej),
 • chroni pralkę przed osadzaniem się kamienia na grzałkach oraz przed korozją.

 

Preparat jest przeznaczony do zmiękczania m.in. bielizny dziecięcej, pieluszek, ręczników i odzieży sportowej. Polecany szczególnie dla osób uczulonych na składniki płynów zmiękczających. Do stosowania w dowolnej temperaturze dla wszystkich typów i kolorów tkanin. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych płynów do zmiękczania tkanin, mineralny zmiękczacz nie pozostaje na włóknach, przez co pozwala oddychać tkaninom i zwiększa ich zdolność do wchłaniania wody. Zmiękczanie tkaniny następuje poprzez mechaniczne "spulchnienie" włókien podczas prania. Preparat zmiękcza też wodę, co zmniejsza osad wapienny na upranej tkaninie, chroni pralkę przed korozją oraz ogranicza odkładanie się osadu kamiennego. Jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska - nie zawiera zeolitu ani fosforanów. Zawiera składnik mineralny - bentonit.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Pranie mechaniczne: zawartość saszetki wsypać  razem z detergentem do pralki (ok. 7 g mineralnego zmiękczacza na 1 kg suchej tkaniny).

Namaczanie i pranie ręczne: wsypać razem z detergentem do ciepłej wody (ok. pół saszetki mineralnego zmiękczacza na ok. 5 l wody) i pozostawić tkaninę w tak przygotowanym roztworze na ok. 30 min., następnie uprać i wypłukać.

 

Po długotrwałym stosowaniu płynów do płukania efekt zmiękczający Mineralnego ZMIĘKCZACZA do tkanin może być widoczny po dwóch/trzech praniach (czyli dopiero po dokładnym usunięciu pozostałości po płynie do płukania).

 

Produkt jest: 

 • bezwonny,
 • przyjazny dla środowiska naturalnego,
 • bezpieczny dla zdrowia człowieka (przebadany dermatologicznie),
 • wygodny w użyciu (jedna saszetka zawiera jedną porcję produktu zalecaną do użycia na jedno pranie 4,5 kg tkaniny w pralce).Chcesz wiedzieć więcej?

            Bentonit, a właściwie jego główny składnik – montmorillonit z rodziny glinokrzemianów - posiada właściwości silnie zmiękczające tkaniny. Rozproszone w wodzie cząstki montmorillonitu wielkości rzędu 1 nm tworzą zawiesinę (zjawisko to nazywamy wodną dyspersją). W czasie prania wnikają pomiędzy włókna oraz w ich szczeliny. Następnie, pochłaniając wodę, rozwijają się w postać listków i zwiększają znacznie (nawet kilkanaście razy) swoją objętość, "rozpulchniając" włókna i splot całej tkaniny. Efekt ten jest od dawna dobrze znany, dlatego bentonit używany jest w niektórych proszkach do prania. Na stosowanie go w charakterze składnika proszku do prania lub jako dodatek do kąpieli piorącej pozwala jego obojętność wobec innych składników proszku. Bentonit znajdujący się w kąpieli piorącej nie zalega na włóknach tkaniny – zostaje z niej wypłukany, tak więc nie utrudnia oddychania tkaninom, a jednocześnie zwiększa ich zdolność do wchłaniania wilgoci. Cecha ta jest bardzo pożądana szczególnie w przypadku odzieży sportowej, czy tkanin kąpielowych (ręczniki, szlafroki itp.)

            Większość proszków do prania nie posiada dodatkowych właściwości zmiękczających odzież. W takim przypadku, chcąc osiągnąć wrażenie miękkiej tkaniny, stosuje się płyny do płukania. Jednak w rzeczywistości płyny te nie zmiękczają materiału, a powlekają go cienką, śliską warstwą, co stwarza wrażenie gładkości. Warstwa ta pozostaje na tkaninie do następnego prania, a więc, w przypadku bielizny oraz ubrań, zdecydowanie obniża jej chłonność. Ponadto przez cały ten czas ma kontakt ze skórą, co nie jest obojętne dla zdrowia człowieka, a w przypadku osób skłonnych do alergii, może wręcz prowadzić do występowania bardzo nieprzyjemnych reakcji skórnych.

            Innym problemem występującym w procesie prania jest osadzanie się cząstek wapnia i magnezu na tkaninie (inkrustacja tkanin). Oczywiście w skład każdego proszku wchodzą składniki zmiękczające wodę, jednak ich udział obliczony jest na działanie w przypadku wody o zaledwie średniej twardości. Zjawisko inkrustacji jest tym silniejsze im twardsza jest woda używana do prania. Niestety, późniejsze usunięcie całości takiego osadu nie jest możliwe nawet podczas kilku cykli płukania.
            Bardzo wydajne składniki proszków stosowane do zmiękczania wody jakimi są fosforany zostały ograniczone w recepturach proszków (na terenie UE) ze względu na ich szkodliwość dla środowiska wodnego (zwiększają rozkwit glonów w zbiornikach wodnych, a z kolei nadmiar glonów pochłaniających tlen z wody odbiera go rybom, powodując ich śnięcie).
           Używanym dotychczas składnikiem proszków zmiękczającym wodę, który miał zastąpić związki fosforowe, jest zeolit. Jest on niewątpliwie bardziej przyjazny dla środowiska. Niedogodnością stosowania zeolitu w proszkach do prania jest niemożność pełnego jego wypłukania z pranych tkanin (zeolit, w odróżnieniu od fosforanów, nie rozpuszcza się w wodzie). Wysuszone tkaniny, uwalniając niewypłukany pył zeolitu, narażają człowieka na jego wdychanie. Ponadto na białych tkaninach może on powodować szaro-żółte smugi.
           Obecnie coraz częściej zeolit zastępowany jest krzemianem sodu (użyliśmy go w składzie naszego Zmiękczacza). Jest to produkt nieorganiczny, przyjazny dla środowiska. Ponadto, będąc całkowicie rozpuszczalnym w wodzie, nie pozostaje na tkaninie (jak to ma miejsce w przypadku zeolitu). Zmiękcza on wodę sekwestrując cząstki wapnia i magnezu, przez co ogranicza osadzanie się ich na tkaninach. Tym sposobem zmniejsza ich inkrustację.

 

            Biorąc powyższe pod uwagę proponujemy Państwu nowy produkt - środek do zmiękczania tkanin  -  "MINERALNY ZMIĘKCZACZ DO TKANIN" jako dodatek do proszku do prania (nie "do płukania")


[35 g] Mineralny zmiękczacz do tkanin

 • Preparat do ubranek dziecięcych
 • Ekologiczny zmiękczacz

Informacje

Ilość prań 1
Opakowanie Saszetka
Opakowanie zawiera 35 g
Opakowanie zbiorcze 25 szt.
Kod kreskowy EAN-13 5904284460503
Darmowa dostawa Gdy zamówienie powyżej 307,50 zł