Wybielający krochmal firmy RADZIEMSKA

Krochmal wybielający na zimno służy do usztywniania i optycznego wybielania uprzednio upranych tkanin z włókien naturalnych, syntetycznych oraz mieszanych w procesie ich płukania. Dzięki usztywnieniu włókien płukanych tkanin na długo zachowują one gładkość i świeży wygląd. Krochmalenie nadaje odpowiednią sztywność pranym wyrobom.
Przeznaczony jest do krochmalenia (apreturowania) bielizny pościelowej i stołowej, koszul oraz fartuchów we wszystkich rodzajach maszyn pralniczych. 

Dzięki odpowiedniej lepkości (niższej od skrobi naturalnej) krochmalenie odbywa się na drodze powlekania włókien bielizny a nie tkaniny, przez co uzyskuje się lepszy efekt. Nanoszona podczas płukania apretura ochronna powoduje, iż tkaniny na długo pozostają "nowe" a każdorazowe ich pranie jest ułatwione (brud osadza się na łatwo spieralnej apreturze a nie na włóknach). 

Produkt jest przyjazny dla środowiska, wyprodukowany na bazie naturalnych składników - skrobi ziemniaczanej. Prosty w użyciu i pomaga oszczędzać czas oraz energię. Nie potrzeba gotować - rozpuszcza się w wodzie o temperaturze pokojowej. Łagodny w działaniu nie niszczy tkanin, nadaje im odcień śnieżnej bieli i świeży zapach. Ultramaryna zawarta w produkcie tworzy w wodzie zawiesinę, której cząstki wchodzą pomiędzy włókna płukanej tkaniny likwidując żółtawe zabarwienie zaś dzięki zawartym w nim wybielaczom optycznym bielizna lśni bielą.